Проект «Психосоціальна підтримка осіб, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні»
Проект “Psychosocial support to people affected by the conflict in Ukraine” за підтримки Уряду Німеччини та Malteser International працює на Сході України з 2015 року.
Протягом липня 2019 – листопаду 2020 року 5508 унікальних клієнтів отримали базові та спеціалізовані психосоціальні послуги проекту. Бенефіціари зробили 21189 візитів для отримання послуг проекту.
На лінії розмежування (0-30 км) завдяки роботі мобільних бригад психосоціальну допомогу отримали 2320 осіб (1950 жінок та 368 чоловіків). Серед клієнтів проекту 481 людина з обмеженими можливостями.
Навчання Першій домедічній допомозі отримали 1950 унікальних клієнтів (566 чоловіків та 1384 жінок)
Діагностичну консультацію психіатра онлайн (телемедицина/телепсихіатрія) отримали 257 потребуючих з віддалених селищ на лінії розмежування.
Гарячими лініями скористались 841 особа.
Спеціалізовані послуги травматерапії з використанням методу EMDR отримали 753 унікальних клієнти (220 індивідуально та 533 в групі)
Центри допомоги
Центр психосоціального супроводу та мобільна бригада м. Краматорськ
Центр психосоціального супроводу м. Маріуполь
Центр психосоціального супроводу м. Щастя
Центр роботи з громадами на лінії розмежування м. Волноваха
Центр роботи з громадами на лінії розмежування м. Сєвєродонецьк
Психосоціальна допомога постраждалим від війни надається в 3 центрах психосоціального супроводу в Донецькій та Луганський областях (міста Маріуполь, Краматорськ та Щастя) та в формі виїздів мобільних бригад з міст Волноваха та Сєвєродонецьк в віддалені села та населені пункти вздовж лінії розмежування (0-30 км).
Цільова група проекту – ВПО, мешканці прифронтових територій, місцеве населення, яке потребує фахової психологічної допомоги (постраждалі від гендерного та домашнього насильства, люди в складних життєвих обставинах, люди з психічними розладами та їх родичі).
Центри психосоціального супроводу розташовані стаціонарно, там надаються як базові психосоціальні послуги (консультації соціального працівника, перенаправлення до юриста, різноманітні курси – мовні, користування ПК, перша домедична допомога, хендмейд, тощо), так і більш спеціалізована психосоціальна допомога індивідуально та в групі (психоедукація та стрес-менеджмент, навички для психологічного відновлення, сімейні консультації, травматерапія).
Робота мобільних бригад на лінії розмежування – це переважно групова робота 5-6 зустрічей навички для психологічного відновлення, також надаються індивідуальні консультації психолога, кризові інтервенції та можливість отримати консультацію діагностичну консультацію психіатра (телепсихіатрія).
З квітня 2020 року в умовах пандемії COVID-19 послуги надаються переважно в онлайн-форматі. Працюють гарячі лінії. Особисті консультації надаються особливо потребуючим особам, зокрема громадам в населених пунктах Луганської області, що постраждали від лісових пожеж 2020.
Послуги проекту «Психосоціальна підтримка осіб, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні»:
- КРИЗОВІ ІНТЕРВЕНЦІЇ
- ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА
- НАВИЧКИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВІДНОВЛЕННЯ
- ПСИХОЛОГІЧНА СТАБІЛІЗАЦІЯ
- СУПРОВІД ВТРАТИ ТА ГОРЮВАННЯ
- ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
- КОНСУЛЬТУВАННЯ ПО СІМЕЙНИХ ПРОБЛЕМАХ
- ТЕЛЕМЕДИЦИНА /ТЕЛЕПСИХІАТРІЯ
- ТРАВМАТЕРАПІЯ
- КУРСИ ПЕРШОЇ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ
- МОВНІ КУРСИ
- КУРСИ РЕМЕСЕЛ ТА ХЕНДМЕЙД
- ІНТЕГРАЦІЙНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ГРОМАДИ
Послуги надаються наступним цільовим групам:
- ЖИТЕЛЯМ ПРИФРОНТОВИХ ТЕРИТОРІЙ
- ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ
- ЛЮДЯМ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ
- ІНВАЛІДАМ ТА ПОРАНЕНИМ
- ВЕТЕРАНАМ ТА ЇХ РОДИНАМ
- ВОЛОНТЕРАМ
- СПІВРОБІТНИКАМ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ СТРУКТУР ТА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ЩО ДОПОМАГАЮТЬ ПОСТРАЖДАЛОМУ ВІД ВІЙНИ НАСЕЛЕННЮ
- ДОРОСЛИМ
- ДІТЯМ ТА МОЛОДІ
- ЛЮДЯМ ПОХИЛОГО ВІКУ
Проект є частиною Плану гуманітарного реагування Україна 2020 UNOCHA в секторі охорони здоров’я.