Як подолати стрес, викликаний ситуацією навколо епідемії Covid-19

Епідемія Covid-19 та її наслідки стали великим психологічним тягарем для людства. Вже не один місяць день починається з новин про “першу”, “другу” хвилю, йде жваве обговорення умов карантину та його термінів. Не зникають суперечки між тими, хто вірить і тими, хто не вірить. Та висновок один- проблема існує і її треба вирішувати.
В усі часи, для подолання будь-якої біди, потрібні були знання і люди, що без сумнівів та зайвих емоцій, брали на себе відповідальність по вирішенню проблеми. Якщо для першого потрібен час, щоб зібрати та проаналізувати всю отриману інформацію, то для другого – потрібен спокій і виваженість.
Якщо від медиків очікують злагодженої, кваліфікованої роботи, то від інших- не заважати та не сіяти паніку. А це складно, бо людина завжди боїться того, про що мало знає, або, навпаки, якщо зіткнулася з хворобою та її наслідками.
Суспільство, наче, розкололося на декілька таборів. Одні, аж занадто переймаються своїм здоров’ям, живуть у постійному стресі і починають вести асоціальний спосіб життя. Інші відкидають усі прохання про дотримання захисту і ведуть “боротьбу” з правилами. Від того їх психічний стан теж нестабільний. І вже є люди, що перехворіли. Їм важко подвійно. З одного боку, фізичне здоров’я підірвано і треба підлаштовувати життя під нові умови. З іншого, пильна увага оточуючих і стигматизація з їх боку.
Пройде ще не один місяць, доки людство звикне до нових реалій і не один рік, доки Covid-19 буде поборений. А доки, треба не соромитись піклуватися про себе і звертатися до спеціалістів у разі потреби. Бо, іноді, не реальна хвороба, а психосоматика робить зі здорової людини- немічну.
В нинішньому світі, дуже важко слідкувати за всіма сучасними тенденціями. Багато незнайомих термінів, модернові технології, великий об’єм інформації, стреси, швидкий темп життя… Все це може пригнічувати і знижувати якість роботи, погіршувати взаємовідносини між колегами,членами родини. Тому, треба завжди бути в курсі подій і виділяти час на відпочинок та розвиток.
Для того, щоб допомогти вам розібратися в деяких сферах психології, підтримувати психічне здоров’я на гідному рівні, вміти правильно діяти в умовах стресу – у Волновасі, вже не один рік, працює “Центр роботи з громадами” та його кваліфіковані, завзяті спеціалісти. Колектив центру взяв на себе не лише психосоціальну підтримку осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні, а й просвітницьку діяльність у зв’язку з розповсюдженням Covid-19.
Які категорії людей можуть звернутися в “Центр роботи з громадами”
- ВПО;
- військові та члени їх сімей;
- особи, які постраждали від COVID-19;
- особи, які постраждали внаслідок військового конфлікту.
Яку допомогу вам нададуть
- безкоштовні індивідуальні чи колективні консультації психолога та психіатра;
- безкоштовна підтримка і консультування працівника ЦРГ на нашій гарячій лінії 0 800 21 79 75;
- різноманітні БЕЗКОШТОВНІ тренінги для вироблення алгоритмів дій у тій чи іншій кризовій ситуації;
- отримання нової, актуальної інформації щодо найбільш обговорюваних тем сучасності в багатьох сферах життя і ознайомлення з інструментами праці при переході із оффлайн в онлайн;
- Якщо ви розумієте, що вам або оточуючим потрібен алгоритм дій у ці непрості часи, ви хочете розібратися в своїх реакціях на тему пандемії і дізнатися елементарні вправи для заспокоєння- ми запрошуємо вас до співпраці. Телефонуйте, пишіть на офіційні сторінки ЦРГ у соцмережах. Ми працюємо заради людей. Ми повинні пам’ятати, що, лише, разом, спільно можемо подолати будь-яку проблему.
Телефон гарячої лінії психологів: 080-021-79-75.
Робота проходить в рамках проекту “Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги Україна, який реалізує ГО Mental Health Service.