Волноваські психологи розповіли, як покращити сон і чому це важливо
Після пережитої травматичної події чи тривалого знаходження в стресі можуть виникати проблеми зі сном, наприклад, коли складно заснути чи, коли ви прокидаєтесь занадто швидко. Ситуація погіршується тим, що, коли ви починаєте через це хвилюватися, такі проблеми ще більш загострюються.
Все починається з того, що вам здається, що ви отримуєте замало сну і не будете мати змоги для сну вдень. Під час хронічного недосипу може виникати дратівливість, тривога, хронічна втома, агресія, неможливість заспокоїтись.
Які техніки допоможуть тобі із гарним сном
- Використовуйте заспокійливі техніки. Намагайтеся заспокоїти своє тіло і свідомість за допомогою дихальних вправ, медитації, йоги, молитви чи заспокійливої музики.
- Практикуйте конструктивне мислення. Не допускайте негативних думок.
- Змінюйте свої звички на такі, які будуть провокувати здоровий сон:
- прокидайтеся в один і той самий час щодня.
- витрачайте час, займаючись чимось заспокійливим.
- використовуйте своє ліжко лише для сну та сексу.
- не залишайтесь в ліжку, якщо ви не спите. Якщо ви не можете заснути, підіть до іншої кімнати, а через 20 хвилин спробуйте знову.
- уникайте кофеїну. Не пийте чай, каву, шоколадні напої після 16.00.
- уникайте алкоголю та нікотину.
- не приймайте медикаментів для сну без попередньої консультації з лікарем.
- не робіть фізичних вправ за три години до сну.
- провітрюйте кімнату перед сном.
- слідкуйте, щоб спальне місце було зручним та комфортним.
Якщо вищезазначені поради вам не допомогли, зверніться за фаховою допомогою до психолога або лікаря-психіатра.
Фахівці мобільної бригади допомагають мешканцям прифронтових сіл Волноваського району долати наслідки травматичних та стресових подій, надаючи професійну психосоціальну підтримку та іншу фахову допомогу.
Мобільна бригада працює в рамках проекту “Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги, цей проект реалізує громадська організація “Підтримка психічного здоров’я – асоціація фахівців в галузі психічного здоров’я”.
Детальну інформацію про графік роботи мобільної бригади міста Волновахи можна дізнатися за телефонами: 050-568-49-71, 098-750-60-09 (координатор – Ірина Ткач).
Facebook мобільної бригади тут.