Як не соромитися піклуватися про себе та рідних: поради від волноваських психологів
Найцінніше, що є у людини – це її життя, а найдорожче в житті – це здоров’я, як фізичне, так і психічне. Інколи, щоб зберегти це, нам бракує елементарних знань чи сміливості звернутися до компетентного фахівця. Детальніше про це розповіли Оксана Ревякіна, психолог та тренер з першої домедичної допомоги, Тетяна Лубик.
“Лише, коли стається щось трагічне, ми починаємо шукати вихід, якщо ще є така можливість, чи винуватити себе в тому, що можна було попередити та запобігти. Треба вчитися чути себе і своїх близьких”, – говорить Оксана Ревякіна, психолог.
“Якщо людині потрібна операція, вона, без роздумів, звертається до хірурга. Однак, коли мова йде про психологічні травми, багатьом властиво не звертати на це увагу або, навіть, соромитися таких проблем. Та статистика – річ вперта: кількість проблем, які виникають внаслідок психічних невідкладних станів, зростає. Найчастіше вони є наслідками депресії, нападів страху, манії, фобії, або інших психічних станів. Стреси, непорозуміння в родині чи на роботі, брак сну, спадкові хвороби – це ті факторі, котрі можуть негативно впливати на психіку. Якщо проблема існує- її треба вирішувати”, – розповідає психолог.
Психологи мобільної бригади міста Волноваха допомагають місцевим мешканцям і жителям прифронтових сіл долати наслідки травматичних подій, надаючи професійну психосоціальну підтримку та фахову допомогу. Ті, хто зараз вважають, що звертатися до психолога – “соромно, ненормально, смішно”, просто не розуміють, що людина, яка має розлади психіки, шкодить собі і може нашкодити тим, хто поряд. А, найгірше, що вона, навіть, не розуміє, що її дії мають руйнівний характер.
Симптоми, які вказують на те, що психічне здоров’я в неналежному стані:
людина забагато, або замало спить чи їсть.
дистанціювання від людей чи активних дій, асоціальна поведінка.
відсутність енергії і життєвих сил, коли все байдуже.
значні перепади настрою, які стають причиною конфліктів з оточуючими.
думки про заподіяння шкоди собі чи комусь з оточення.
наркотична, алкогольна залежність, куріння.
постійні нав’язливі думки, голоси в голові, галюцинації.
складність з виконанням повсякденних справ (поїхати на роботу, купити продукти, вийти з дому і т.д.)
Також у мобільній бригаді працюють тренери з першої домедичної допомоги, що можуть навчити елементарним правилам поведінки при нещасних випадках, захворюваннях, або невідкладних станах.
“Абсолютно безкоштовно можна отримати знання, які можуть врятувати життя! Як часто ми потрапляємо у ситуації, де брак знань стає головною причиною катастрофи? Декілька годин на тренінгу і ми вже більш впевнені, що зможемо допомогти собі в кризі, захистити рідних”, – каже Тетяна Лубик, тренер з першої домедичної допомоги.
“Звернувшись до нас, є змога навчитись як діяти, коли людині, раптом, стає зле (непритомність, інфаркт, інсульт, напад астми чи епілепсії, травми голови чи інших частин тіла). Як правильно накласти пов’язки при кровотечі, ампутуванні кінцівок, що робити при переломах. Як вести себе при сонячному “ударі”, переохолодженні, ударах струмом, отруєннях та інших кризових ситуаціях. Правильна поведінка, якщо ви стали свідком ДТП”, ділиться спеціаліст.
Мобільна бригада працює в рамках проекту “Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги, цей проект реалізує громадська організація “Підтримка психічного здоров’я- Асоціація фахівців і галузі психічного здоров’я”.
Детальну інформацію про графік роботи мобільної бригади міста Волновахи можна дізнатися за телефонами: 050-568-49-71, 098-750-60-09 (координатор – Ірина Ткач).
Facebook мобільної бригади тут.