Чому одні щасливі, а інші ні: консультація з волноваськими психологами

Як проходить наше житя: народився, дитсадок, школа, універ, сім’я і діти, робота, пенсія, онуки, помер. Звісно, є виключення з правил, та незначні. Так у багатьох, якщо не у всіх. Та хтось живе по цій схемі і щасливий, а хтось відчуває існування і не бачить виходу. Що робити розказали психологи центру по роботі з громадою у Волновасі.
З чого все починається?
З батьків, з виховання. У кожній сім’ї свої уявлення як правильно будувати своє життя, щоб і родичі були спокійні, і сусіди не критикували, і, щоб все було “як у людей”.
Доросле життя. Ми так довго мріємо про нього. Щоб все було по-нашому. І робота улюблена, і кохання, і фінанси. Та, на жаль, дуже мало людей, які на всі сто задоволенні тим, що мають.Тут багато факторів, що гальмують позитивний розвиток. Та головний – це небажання виходити з зони комфорту і страх перед наслідками. Наприклад, краще мати роботу, що не приносить задоволення та виконувати мінімальні обов’язки, чим брати на себе більше навантаження і відповідальність. Чи той момент, що в нашому суспільстві легше жити в нещасливому шлюбі з 18, чим займатись самореалізацією і створити сім’ю після 30, але з коханою людиною і маючи “фундамент” для цього. Чи працювати 24/7, аби, лише, не йти додому, де нема розуміння, затишку і тепла. Як розставити пріоритети? Як зрозуміти напрямок? Як виявити ресурси? Як запобігти емоційному вигоранню? Питань багато і потрібні відповіді. Саме на консультації з психологом ви маєте можливість знайти ці відповіді.
На жаль, бувають і такі події, що виривають нас із звичної круговерті життя. Смерть чи хвороба, нещасні випадки, наслідки воєнних дій, зрада близької людини. Як жити після того? Як знайти сили і стимул? Як не зламатись самому, та не заподіяти емоційної шкоди рідним? Ці делікатні теми важко обговорювати, а треба.
Є ще один шаблон. Всі проблеми розбирати або з друзями за чаркою, або самостійно через самокритику, або через поради “досвідчених”, тих, хто був вже в подібній ситуації. Тільки, чи про все можна розказати близькому оточенню, щоб потім не пожалкувати?
Просто, одного разу, треба почати не по плану. А для того, щоб знайти новий шлях і потрібна бесіда з фахівцем. Сучасні проблеми потребують сучасних рішень.
Психологи Центру по роботі з громадою міста Волноваха допомагають місцевим мешканцям і жителям прифронтових сіл долати наслідки травматичних подій, надаючи професійну психосоціальну підтримку та фахову допомогу. Якщо ви відчуваєте, що заплутались, що якісь внутрішні проблеми заважають жити так, як цього хочете, саме, ви – зверніться до нас. Професіоналізм, делікатне ставлення, анонімність, безкоштовна консультація гарантовані.
Ми працюемо в рамках проекту “Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги, цей проект реалізує громадська організація “Підтримка психічного здоров’я – Асоціація фахівців в галузі психічного здоров’я”.
Для запису на тренінги та у разі виникнення питань, звертайтеся за телефонами:
- 050-181-73-10 (Ірина Ткач, координатор, психолог)
- 050-965-25-85 (Оксана Ревякіна, психолог)
- 050-957-35-52 (Ірина Бельдєй, соціальний працівник, психолог)
- Безкоштовна гаряча лінія зі всіх мобільних та стаціонарних телефонів 0800-217-975