Курс на відновлення
Переживання стресових, травматичних ситуацій, особливо тривалий час, може проявлятися в різних формах, наприклад в труднощах зі сном, тривозі, страхах, погіршенні відносин з оточуючими, стані здоровʼя та інших. Відбувається так зване накопичення стресу. За цілі дні й тижні, коли всі внутрішні ресурси мобілізовані, відбувається виснаження енергетичних запасів.
Не зважати на стрес – значить не реагувати на подразник природним чином. Уявімо ситуацію, що мені страшно, але я не тікаю. З якихось причин, наприклад через те, що тікати неввічливо чи соромно, я проходжу спокійно повз, а тривога залишається затриманою в мені. Я буду відчувати певну затиснутість і дискомфорт. Організму це не подобається, і він сигналізує тремтінням рук і колін, відчуттям роздратування, втоми, небажанням щось робити, а може, й фізичним відчуттям болю в голові, шлунку чи горлі.
Тіло завжди дає знати про те, що його не влаштовує, але людям властиво займатися самонавіюванням. Це щось на зразок “у мене все гаразд, я не злякалася, а руки затремтіли, бо фільм жахів згадала”. Це ситуація, коли людина виправдовує подібні симптоми і шукає раціональне пояснення своєму стану; не надто зважаючи на тілесно-емоційні прояви. Самонавіювання не є чимось поганим чи хорошим, але воно точно не допомагає вийти зі стресової ситуації. Приховати від себе проблему – не значить вирішити її, але це значить, що напруга продовжуватиме накопичуватися. Якщо на цьому етапі не почати її помічати, то можна опинитися на стадії виснаження.
Щоб підтримати себе (і своїх близьких), допомогти своєму тілу, можна стати учасником відновлювальної програми, спрямованої на поліпшення самопочуття, пошук способів поліпшення свого стану. Тривалість курсу – чотири – шість зустрічей, один раз на тиждень. тривалість кожної зустрічі – до двох годин.
Цей курс складається з протоколу G-TEP – це спеціальний метод групової роботи EMDR, який рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоровʼя для зниження наслідків впливу травматичних подій на людину. Протокол використовується для того, щоб за короткий час зменшити стресову напругу, стабілізувати психологічний стан, підвищити психологічну стійкість до стресів в майбутньому.
У рамках проєкту “Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні” курс проводиться на безоплатній основі.
З усіх питань звертатися в Центр психосоціального супроводу за адресою: Маріуполь, вул. Миколаївська, 7/17, оф. 207, БЦ “Столєтній”, або за телефонами: 098-051-62-06, 095-791-24-10, 073-476-34-41.