Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії
В умовах сучасного ритму життя та постійного зростання стресогенних факторів, все частіше підіймається питання збереження та підтримки психічного здоров’я. Тривожні розлади, депресія все частіше зустрічаються при діагностуванні. Ще більш актуальною ця тема стає у зв’язку із пандемією. Карантинні обмеження, загроза захворіти коронавірусом, а також досвід стикання із хворобою особисто або через хворобу рідних та знайомих: усе це є чинниками, які значно впливають на психічне здоров’я та підвищують ризики появи психічних розладів. Завдяки американським дослідженнями (TriNetX) ми більш ґрунтовно знаємо про вплив COVID-19 на психічне здоров’я.
Сам коронавірус є фактором, що впливає на розвиток нових психічних розладів та рецидивний прояв попередніх, звичайно, і ситуація із обмеженнями карантину та ізоляції також певним чином впливає на наш психологічний стан та психічне здоров’я. Тому варто піклуватися про себе і близьких, а також не відкладати і одразу звертатися по допомогу до фахівців!
Таким місцем, де ви можете знайти комплексну, а головне безкоштовну, підтримку – індивідуальне та групове консультування, навчання основам психологічного самовідновлення – є Центр психосоціального супроводу м. Щастя. Також тут вам можуть надати безкоштовну консультацію із лікарем-психіатром. Фахівці Центру працюють і з дорослими, і з дітьми. Тож, якщо у вас або ваших близьких є:
- розлади зі сном (безсоння, переривчастий сон, прокидаєтесь і не можете заснути, або забагато спите чи не можете виспатися)
- підвищена агресія чи тривога,
- поганий настрій без вагомої причини більше двох тижнів,
- якщо ви приймаєте снодійні, заспокійливі чи інші ліки не назначені вам лікарем,
- якщо ви просто хочете упевнитися, що не має причин для тривоги та розвіяти сумніви,
Тоді наполегливо радимо вам звернутись на безкоштовне, конфеденційне онлайн консультування. Навіть ці перші симптоми є важливим дзвіночком психіки, що потребує уваги та підтримки. Звертайтесь за посиланням Реєстраціна форма попереднього запису.
Для профілактики рекомендуємо вам такий принцип покращення психічного здоров’я, яким поділився на своїй сторінці ютуб лікар-психіатр Доктор Денис Угрин, Кінґ’з Коледж Лондон. Принцип називається «ПАРК», за першими літерами пропонуємо дотримуватися та організовувати собі щодня:
- Приємні заняття для себе
- Аеробні вправи
- Розпорядок дня
- Комунікація (Спілкування)
Якщо хочете дізнатися більше як із застосуванням доказових методів психології навчитися підтримувати себе – звертайтесь у Центр психосоціального супроводу міста Щастя. Це можна зробити онлайн чи за телефоном гарячої лінії 0800-212-401.
Під час карантину через можливість поширення коронавірусу COVID-19 Центр надає БЕЗКОШТОВНІ ПОСЛУГИ ОНЛАЙН. Наші клієнти – це переселенці, мешканці населених пунктів уздовж лінії розмежування, волонтери, люди, які мають негативний психологічний вплив через збройний конфлікт в Україні, а також у зв’язку із карантинними заходами через коронавірус; представники професій, які працюють із зазначеними вище категоріями клієнтів (насамперед лікарі, вчителі, працівники поліції, соціального захисту та інших структур.)
Групова та індивідуальна робота у ЦПСС Щастя проходить у рамках проєкту «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги в Україні, який реалізує ГО Mental Health Service.